İsrail vazgeçmiyor. Hastaneleri bombalıyor

İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları aralıksız sürerken yerinden edilmiş Filistinliler zorlu şartlar altında çadırlarda yaşamlarını sürdürmeye çalışıyor.

Uluslararası Tıp Derneği, yerinden edilmiş Filistinlilerin can güvenliklerini korumak için sığınmış oldukları çadırlarda sağlık hizmeti alabilmeleri amacıyla Gazze’nin güneyindeki Refah şehrinde bir sahra hastanesi kurdu ama İsrail orayada saldırıd.BİNLERCE HASTAYA HİZMET VERDİLER

Açılışının üzerinden 3 gün geçmesine rağmen binlerce hastaya hizmet verdiği aktarılan hastanede savaş sebebiyle yaralananlar dışında bölgedeki hastalar da tedavi ediliyor.

Kurulan sahra hastanesinde iç hastalıkları, kulak burun boğaz ve acil gibi bölümlerin yanı sıra psikolojik destek sunan bölümler de bulunmakta.
Bünyesinde bir eczane iki ameliyathane, bir sezaryen ve bir normal doğum odası bulunan sahra hastanesinin yakın zamanda tamamlanması bekleniyor.

İSRAİL HASTANENİN BÜTÜN İHTİYAÇLARINA GÖZ DİKTİ

Uluslararası Tıp Birliği Kuzey Refah kentindeki sahra hastanesinin yakınında sıfır güvenlik garantisi var dedi. Sözlerine ‘Buradaki ilk raporumuzu tamamladıktan hemen sonra, caddenin hemen karşısında, sadece 50 metre (164 feet) uzaktaki bir bina, bir saldırının hedefi oldu’ ekledi.

Yüksek bir patlama duyduk ve ardından koyu bir duman bulutu gördük. Boşaltılan bu binada sahra hastanesine elektrik sağlayan jeneratörlerin bulunduğunu öğrendik. Bu, burada hiçbir şeyin, sahra hastanesinin bile güvenli olmadığının bir başka hatırlatıcısıdır.

KAYNAK: AA, HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir