Anwar El Ghazi: FSV Mainz’ın sponsorları, oyuncuyu kovma kararını destekledi

Fas asıllı Hollandalı bir futbolcu, bir Alman mahkemesine sunulan belgelere göre, Bundesliga’daki bir Alman takımına sponsor olan şirketlerin, sosyal medyada Filistin’i destekleyen paylaşımlarda bulunmasının ardından kulübün kendisini kovma kararını desteklediğini söyledi.

FSV Mainz, Hamas’ın önderliğindeki sürpriz saldırıdan 10 gün sonra İsrail’in kuşatma altındaki Gazze’ye su ve elektrik kaynaklarını kesmesi üzerine Gazze’deki Filistinlilere destek veren bir paylaşımda bulunmasının ardından 17 Ekim’de Anwar El Ghazi’nin görevine son vermişti.

Ghazi daha sonra yorumları için özür diledi ve her iki taraftan da tüm sivillere yönelik şiddeti kınadığı başka bir paylaşım yaptı.

Mainz başlangıçta Ghazi’nin uzaklaştırma cezasını kaldırdı ve 28 yaşındaki oyuncunun yorumlarından “pişmanlık duyduğunu” ve “İsrail’in var olma hakkını” sorgulamadığını iddia eden bir açıklama yayınladı.

Ancak Ghazi, Mainz’ın açıklamayı kendisinden izin almadan yayınladığını söyleyerek kamuoyuna tepki gösterdi.

Özür dilemesine rağmen FSV Mainz, 4 Kasım’da Ghazi ile olan sözleşmesini feshetti ve Alman mahkeme belgelerine göre kulübün onun yerine birini bulmasına yardımcı olması için 450.000 Sterlin ödemesini talep etti.

Ghazi sözleşmesinin feshine aşağıdaki açıklamayla yanıt verdi:

“Doğru olanın arkasında durun, bu tek başınıza durmak anlamına gelse bile. Geçim kaynağımı kaybetmek, içimize salınan cehennemle kıyaslandığında hiçbir şey”

Odatv.com|Çeviri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir