AB ülkesi milli gününde Türk SİHA’larını çıkardı

Nisan ayında Türkiye ile 321 milyon dolarlık anlaşma imzalayarak Bayraktar TB2 SİHA’larını tedarik eden Romanya, Romanya Milli Günü Kutlamaları’nda Bayraktar TB2 SİHA’larını görücüye çıkardı. Kutlamalar esnasında TB2 SİHA’ları başkent Varşova sokaklarında halka sergilendi. 

Polonya’dan sonra TB2’leri kullanan ikinci AB ülkesi ve Türkiye dışında sipariş veren üçüncü Avrupalı NATO üyesi olan Romanya, 18 adet Bayraktar TB2 insansız hava aracı (her biri 3 insansız hava aracından oluşan 6 sistem) alımı gerçekleştireceğini duyurmuştu.

HALUK BAYRAKTAR’DAN ROMANYA PAYLAŞIMI

Romanya’nın Bayraktar TB2 SİHA alımı değerlendiren BAYKAR Genel Müdürü Haluk Bayraktar, sosyal medya hesabından bir açıklama yapmıştı. Bayraktar 25 Nisan 2023 tarihinde yaptığı paylaşımda “Uzun yılları aşan dostluğumuz ve karşılıklı güvene dayalı güçlü bağlarımız bulunan Romanya, yüksek teknolojiye sahip #BayraktarTB2 SİHA’yı envanterine alan ülkeler arasına katıldı. #BayraktarTB2 SİHA için şimdiye kadar 28 ülke ile ihracat sözleşmesi imzaladık. @BaykarTech olarak Romanya ile birlikte AB üyesi 2 ülkeye, NATO üyesi 3 ülkeye ihracat gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. #MilliTeknolojiHamlesi hem ülkemizin hem de dost ve kardeş ülkelerin tam bağımsızlığının en güçlü teminatıdır. Bu ihracat ile Türkiye ve Romanya arasındaki bağlar daha da güçlenecek. Ortak geleceğimiz için birlikte çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullanmıştı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir