14 yaşındaki kızını böyle kandırdı: Cezaevinde oyun parkı var

Bursa’da komşusunu yüksek müzik sesi nedeniyle öldüren Kıral Dalkıran, cinayeti 14 yaşındaki kızı Ç.D.’nin üzerine attı. Hapse giren kız, savcılığa mektup yazarak, “Babam beni cezaevinde oyun parkı var diye kandırdı, ben öldürmedim” dedi. Bunun üzerine gözaltına alınan Kıral Dalkıran tutuklandı, kızı Ç.D. ise serbest bırakıldı.

2021’de Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde meydana gelen olayda, Kıral Dalkıran, yüksek sesle müzik dinleyen komşusu Zeki Özezen’i, sesi kısması için uyarınca önce tartışma, sonra kavga çıktı.

Kavgada tabancayla vurulan Özezen, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Kaçan Dalkıran, polis tarafından yakalandı. Dalkıran, ifadesinde, Zeki Özezen’i kızı Ç.D.’nin vurduğunu söyledi. Gözaltına alınan 14 yaşındaki Ç.D., sevk edildiği mahkemece tutuklandı, babası ise serbest bırakıldı.

CEZAEVİNDE YAZDIĞI MEKTUPLA OLAY AYDINLANDI

Ç.D., cezaevindeyken Mustafakemalpaşa Cumhuriyet Savcılığı’na mektup yazdı. “Zeki Özezen’i ben değil, babam öldürdü. Yaşım küçük olduğu için az ceza alacağımı söyleyip suçu üstlenmemi istediler. Cezaevinde oyun parkı olduğunu ve burada oynayabileceğimi söylediler. Kabul ettim. Ben suçlu değilim” dedi.

Mektup üzerine Kıral Dalkıran gözaltına alınıp, tutuklandı. Kızı Ç.D. ise serbest bırakılıp annesine teslim edildi.

TANIKLAR ELİNDE TABANCAYLA GÖRDÜ

Tanıklar ise olay sonrası Dalkıran’ın elinde tabanca gördüklerini söyledi. Dalkıran, sonraki duruşmalarda da ifadesini tekrarlayarak suçsuz olduğunu savundu.

Sanık avukatı ise müvekkilinin hurdacı olduğunu ve atış konusunda ustalığının olmadığını belirtti.

Cumhuriyet savcısı, esasa ilişkin mütalaasında Kıral Dalkıran’ın “kasten öldürme” suçundan müebbet hapisle cezalandırılmasını ve hakkında tahrik indirimi uygulanmasını talep etti.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, Kıral Dalkıran’a önce “Kasten öldürme” suçundan müebbet hapis cezası verdi, ardından “haksız tahrik” indirimi uygulayarak cezayı 18 yıla düşürdü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir